۱۳۹۲ شهریور ۱۹, سه‌شنبه

با حمایت «بهمن قبادی»؛ آموزشگاه سینمایی «هرمانگ» در اقلیم کردستان عراق آغاز به کار کرد

«هرمانگ» نخستین آموزشگاه سینمایی پس از سقوط صدام در اقلیم کردستان عراق، با حمایت کارگردان سرشناس سینمای ایران «بهمن قبادی»، در کشور عراق فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش خبرنگار بخش سینمایی خبرگزاری کُردپرس، آموزشگاه سینمایی «هرمانگ» برای نخستین بار در تاریخ اقلیم کردستان و کشور عراق، با حمایت کارگردان سرشناس سینمای ایران و جهان «بهمن قبادی» و همچنین با بهره گیری از برجسته‌ترین اساتید بین‌المللی و سرشناس‌ترین هنرمندان حرفه‌ای حوزه سینما از کشور ایران، کشورهای اروپایی و همچنین کشور آمریکا، دوره‌های فشرده تئوری و عملی در رشته‌های مختلف سینمایی از جمله؛ کارگردانی، فیلمنامه‌نویسی، تدوین، فیلمبرداری، بازیگری، دوبلاژ و ... را برگزار می‌کند.
هنرجویانی که هیچ پیش‌زمینه و اطلاعاتی درباره هنر سینما ندارند؛ ظرف شش ماه، می‌توانند توانایی لازم را برای فعالیت حرفه‌ای در سینما و تلویزیون به دست آورند. همچنین هنرجویانی که در سطح نیمه حرفه‌ای یا حرفه‌ای هستند نیز می‌توانند برای کسب توانایی و دانش، مطابق استانداردهای روز و بین‌المللی از دوره‌های پیشرفته و فوق پیشرفته بهره‌مند شوند.
تعدادی از بهترین هنرجویان هر دوره، پس از شش ماه تحصیل در آموزشگاه «هرمانگ»، از حمایت مالی و کسب پذیرش برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌های اروپایی و آمریکایی برخوردار خواهند شد.
تدریس در این آموزشگاه به زبان کُردی خواهد بود، اما برای هنرجویانی که توانایی تحصیل به زبان انگلیسی را دارند، این امکان وجود دارد که در صورت رسیدن تعدادشان به حد نصاب، دوره‌ها را تماماً به زبان انگلیسی بگذرانند.
حضور اساتید بین‌المللی میهمان، که جزو حرفه‌ای‌های سینمای هالیوود و اروپا هستند این امکان را برای هنرجویان فراهم می‌‌کند تا ضمن آشنایی نزدیک با آنها، از روش‌های جذب و ورود به بازار حرفه‌ای بین‌المللی سینما نیز آگاه شوند.
علاقه‌مندان برای ثبت نام در آموزشگاه سینمایی «هرمانگ» می‌توانند از ساعت 10 قبل از ظهر تا 7 غروب روزهای 11 و 12 و 13 سپتامبر 2013 (20 و 21 و 22 شهریورماه 1392) به سالن اجتماعات هتل «چوارچرا» در خیابان شیخ عبدالسلام بارزانی در شهر هولیر (اربیل) پایتخت اقلیم کردستان مراجعه نمایند.هیچ نظری موجود نیست: